Články ze světa inspekce nemovitostí

Připravil jsem pro vás množství informací a novinek z oblasti stavebnictví a převážně tedy inspekcí nemovitostí. Základním účelem je, vás informovat o nejdůležitějších vlastnostech inspekce nemovitostí Nemopas a přidružených službách, které dokáži zajistit - Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB), certifikace stavby, stavební dozor atd.

 

 

 • PENB – RD s kompletní projektovou dokumentací

  PENB – RD s kompletní projektovou dokumentací

  5.10.2017

  Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) je dokument, který zavedl v roce 2009 zákon 406/2000 Sb. a jeho forma je  dána vyhláškou Ministerstva průmyslu a obchodu.

 • Standardní inspekce rodinného domu

  Standardní inspekce rodinného domu

  5.10.2017

  Chtěli byste znát o Vašem rodinném domě všechny technické parametry a vědět, zda v něm nehrozí nějaký technický problém, není v něm nějaká skrytá vada, která se Vám brzy projeví, či máte již ve Vašem domě nějaký technický problém a chtěli byste odborně poradit, jak ho odstranit? 

 • Prohlídka rodinného domu s inspektorem

  Prohlídka rodinného domu s inspektorem

  5.10.2017

  Chcete znát technický stav Vašeho rodinného domu, abyste věděli, zda Vás v něm nečekají nějaké technické problémy? Chcete nějakou radu od technického pracovníka, týkající se Vašeho rodinného domu?

 • Základní inspekce rodinného domu

  Základní inspekce rodinného domu

  4.10.2017

  Vlastníte rodinný dům a rádi byste znali, jaký je jeho technický stav? 

 • Inspekce nemovitosti Jiří Čížek

  Inspekce nemovitosti Jiří Čížek

  22.9.2017

  Zabýváme se dlouhodobě inspekcí nemovitostí. Inspekce nemovitostí znamená, že technicky zhodnotíme její stav a zkontrolujeme Vaši nemovitost.

 • Jak probíhá diagnostika rizik

  Jak probíhá diagnostika rizik

  21.9.2017

  Způsob diagnostiky rizik pro průzkum nemovitosti probíhá vizuální kontrolou problematických míst za případného použití neinvazivních, orientačních diagnostických přístrojů.

 • Technický průkaz nemovitosti

  Technický průkaz nemovitosti

  18.9.2017

  Můžete si u nás také objednat tzv. Technický průkaz nemovitosti .

 • Inspektor nemovitosti pro:

  Inspektor nemovitosti pro:

  13.9.2017

  Jako certifikovaný inspektor Ing. Jiří Čížek vám inspekci nemovitosti provedeme v hlavním městě Praha, v okrese Praha západ, Praha východ, v oblasti Mělníka, Mladé Boleslavi, Nymburka, Kolína, Kutné Hory nebo Benešově. 

 • PENB

  PENB

  5.9.2017

  Můžete si u nás také objednat tzv. Technický průkaz nemovitosti. K vytvoření tohoto průkazu je využíván speciální software Nemopas, pomocí kterého inspektor nemovitosti hodnotí rizika z jednotlivých technických oborů a také rizika a možnosti projevů různých poruch, nevhodných stavebních řešení a další.

 • Historie inspekce nemovitostí

  Historie inspekce nemovitostí

  1.7.2017

  Inspekce nemovitostí se objevila na českém trhu před 5 lety. Jedná se o službu, při které speciálně vyškolení odborníci zjišťují závady u nemovitostí.

 • Co je Znalecký ústav

  Co je Znalecký ústav

  1.6.2017

  Znalecký ústav je ústav kvalifikovaný pro znaleckou činnost například v oborech ekonomika, elektrotechnika, elektronika, stavebnictví, patenty a vynálezy, služby, spoje a technické obory. 

 • Co je PENB

  Co je PENB

  1.6.2017

  PENB je zkratka pro Průkaz energetické náročnosti budovy a slouží k vyhodnocení energetické náročnosti budovy, vyčísluje veškeré energie spotřebované při standardním provozu hodnocené budovy. 

 • Co je Nemopas

  Co je Nemopas

  1.6.2017

  Nemopas je druh inspekce nemovitosti, která se opírá o propracovanou metodiku vyhledávání rizikových a vadných řešení v osmi technických oborech, které ovlivňují technický stav nemovitosti a tím bezpečnosti při užívání, Nemopas prověřuje více než 120 rizik a poruch. 

 • Kontrola nemovitosti při přejímce

  Kontrola nemovitosti při přejímce

  17.5.2017

  Další službu, kterou si můžete od inspektorů nemovitostí nechat provést je "kontrola" při přejímce nemovitosti. 

 • Jak inspekce nemovitosti vypadá

  Jak inspekce nemovitosti vypadá

  3.3.2017

  Inspekci nemovitosti si klient objedná nejčastěji na internetu nebo telefonicky. Klient si s inspektorem domluví termín společné návštěvy nemovitosti.